WERSJA PREMIUM:


Tu jesteś:




Menu:

Internetowa Liturgia Godzin

Wesprzyj rozwój serwisu

Czytelnia

18 czerwca
Błogosławiona Hosanna z Mantui, dziewica

Zobacz także:

Błogosławiona Hosanna z Mantui
Hosanna Andreasi urodziła się 17 stycznia 1449 r. w Mantui, w rodzinie Mikołaja Andreasi i jego żony Agnieszki z Gonzagów, którzy rządzili w tym czasie miastem. Mając piętnaście lat, wyrzekłszy się małżeństwa, przywdziała habit tercjarek dominikańskich. Nie przeszkodziło jej to w podtrzymywaniu kontaktów z dworem Gonzagów i w zabieraniu głosu w sprawach politycznych. Kontakty takie ułatwiały jej działalność charytatywną, a nie przeszkodziły w prowadzeniu życia umartwionego, bogatego w uczynki pokutne.
Korzystała z roztropnego kierownictwa duchowego sławnego teologa Franciszka de Silvestri (z Ferrary), który został potem generałem zakonu dominikańskiego i spisał jej żywot. Świadectwem pobożnego i świątobliwego życia Hosanny są jej listy.
Otrzymawszy niezwykłe łaski mistyczne (ekstazy, wizje, jasnowidzenie, stygmaty), zmarła 18 czerwca 1505 r. Hieronim z Mantui, oliwetanin i duchowy syn Osanny, napisał życiorys swej mistrzyni. Kult mistyczki w 1515 r. dla diecezji Mantui zaaprobował Leon X, a 27 listopada 1694 r. dla całego Kościoła zatwierdził Innocenty XII.


Więcej informacji:

Kliknij tutaj - książka w księgarni Gloria24.pl
Kliknij tutaj - książka w księgarni tolle.pl
Kliknij tutaj - płyta CD Audio / MP3, audiobook
Kliknij tutaj - strona w Internecie

Annerose Sieck
Mistyczki. Historie kobiet niezwykłych

Autorka przedstawia historie niezwykłych kobiet z czasach średniowiecza i wczesnej nowożytności, które wykraczały poza ówczesne kulturowe role i schematy. Opowiada o ich głębokiej wierze, odwadze i ogromnej determinacji w poszukiwaniach duchowych. Przybliża również pisma, w których przekazały one swe intrygujące wizje i osobiste doświadczenia spotkania z Bogiem
Hélene i Jean Bastaire
Kobieca pieśń uwielbienia
Od matek pustyni do Edyty Stein

Książka opowiada o licznych, różniących się od siebie chrześcijankach, które przez wieki wychwalały Stwórcę, "opiewając" godność Jego stworzenia. Wśród tych kobiet są: Radegunda, Brygida z Kildare, Hildegarda z Bingen i wiele innych.
Aleksandra Murzańska, Konrad Murzański
Stygmatycy

Co łączy tych zwykłych ludzi pochodzących z różnych okresów? Otóż wszyscy oni zostali obdarzeni przez Boga szczególną łaską - stygmatami. Dlaczego i w jaki sposób otrzymali je? Jakiego rodzaju były to rany i jakie cierpienia musieli w związku z tym znosić? Jak sobie radzili z tym Bożym wybraństwem i otoczeniem, które niejednokrotnie nie rozumiało tych nadprzyrodzonych zjawisk? Tego wszystkiego dowiecie się z naszej książki, która prezentuje osoby będące żywymi ikonami Męki Pańskiej.
Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń
Dowody tajemnicy
Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych

Autorzy prowadzą dziennikarskie dochodzenie, które ma na celu naukowe wyjaśnienie zjawisk nadprzyrodzonych. Przedstawiają zjawiska, takie jak np. stygmaty, cuda eucharystyczne, inedia, czyli życie bez picia i jedzenia lub też niezwykłe uzdrowienia w rodzaju samoistnej reimplantacji odciętej nogi. Ich drogi prowadzą m.in. do Innsbrucku, Guadalupe, Rzymu, Lourdes, Neapolu, Lanciano czy Saragossy. Przewodnikami w tym śledztwie okazują się wybitni naukowcy, profesorowie nauk ścisłych, medycznych lub biologicznych, którzy - często korzystając z najnowszych osiągnięć techniki - zbadali owe fenomeny. Wyniki ich analiz stanowią wyzwanie dla współczesnego rozumu, gdyż pokazują, że są na świecie zjawiska, które pozostają niewytłumaczalne nawet w świetle całej dostępnej ludzkości wiedzy. W ten sposób nauka otwiera się na wymiar Tajemnicy.
Ron Tesoriero
Powody, aby wierzyć

Jezus pozwolił Tomaszowi dotknąć swych ran. To samo robi dla nas w nowym tysiącleciu. Czasami trzeba zobaczyć, aby uwierzyć. Konsekrowana Hostia zmienia się w ciało. Niewidomy odzyskuje wzrok, by obejrzeć film o Eucharystii. Niewykształcona mistyczka, w nieznanych sobie językach i bez błędów teologicznych, zapisuje setki stronic głębokiego nauczania i komentarzy biblijnych. Czy te i inne niezwykłe zjawiska zasługują na wiarę? Co mówi o nich nauka? Autor od ponad 20 lat poszukuje odpowiedzi na podobne pytania. Towarzyszy naukowcom, którzy przyglądają się nadzwyczajnym zjawiskom w Kościele katolickim. Wyniki analiz potwierdzają to, w co wierzymy. Tesoriero opisuje cuda eucharystyczne, doświadczenia współczesnych mistyków i stygmatyków, badania całunu turyńskiego i chusty z Oviedo oraz testy na próbce relikwii Krwi Chrystusa. Te fascynujące relacje poruszają serce i umysł.

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014


Ponadto dziś także w Martyrologium:
W Bordeaux, we Francji - św. Amanda, biskupa. Był uczniem i następcą św. Delfina. On to przygotował do chrztu św. Paulina z Noli, który w swych listach wystawił mu piękne świadectwo. Na stolicę biskupią wstąpił w roku 404. Daty śmierci nie znamy.

oraz:

św. Eteriusza, męczennika (+ IV w.); św. Klaogera, pustelnika (+ 485); świętych męczenników Leoncjusza, żołnierza, Hipacego, trybuna, i Teodula (+ IV w.); świętych braci męczenników Marka i Marcelina (+ 287)

Wyślij do nas maila
STRONA GŁÓWNA
TEKSTY ILG | OWLG | LITURGIA HORARUM | KALENDARZ LITURGICZNY | DODATEK | INDEKSY | POMOC
CZYTELNIA

 Teksty Liturgii Godzin:
© Copyright by Konferencja Episkopatu Polski i Wydawnictwo Pallottinum

Opracowanie i edycja - © Copyright by ILG