Strona przystosowana do
rozdzielczości 800x600

oraz przeglądarek
Internet Explorer 6.0
Firefox 2.0

Strona kodowa ISO-8859-2

Menu:

Katolik.pl - serwis wierzących, wątpiących i poszukujących
Internetowa księgarnia Gloria24.pl
Wyślij do nas maila
Internetowa Liturgia Godzin

BREWIARZ [łac.], Liturgia Godzin - w katolicyzmie księga liturgiczna zawierająca teksty modlitw Godzin kanonicznych (Godzina Czytań, Jutrznia, Modlitwa w ciągu dnia, Nieszpory, Kompleta); przeznaczona dla duchowieństwa, zakonnic i zakonników; zalecana też osobom świeckim; brewiarz zawiera odpowiednie teksty na poszczególne dni roku.Witaj na stronach Internetowej Liturgii Godzin!


Trafiłeś tu przez przypadek?
Szukałeś naszego serwisu?
Nie wiesz, o co chodzi? Warto, byś się dowiedział!

Serwis Internetowej Liturgii Godzin powstał z myślą o osobach, które pragną modlić się Liturgią Godzin, zwaną popularnie brewiarzem. Niektórzy zetknęli się już z tą formą modlitwy. Wymaga ona pewnej wprawy, dlatego łatwo się nią zniechęcić. Warto jednak poświęcić odrobinę wysiłku, by pojąć zasady, na której się opiera i w ten sposób odkryć jej piękno. Z serwisu ILG skorzystają także ci, którzy nigdy jeszcze nie słyszeli o modlitwie brewiarzowej.
Na stronach serwisu znajdziesz przygotowane na konkretny dzień teksty - nie musisz ich szukać w brewiarzu, posługując się wieloma różnokolorowymi zakładkami. Zawsze masz pewność, że teksty, którymi się modlisz, zostały odpowiednio dobrane. Możesz więc bez obaw aktywnie włączyć się w tę wspaniałą modlitwę całego Kościoła.
Jeżeli po raz pierwszy masz kontakt z Liturgią Godzin - z myślą o Tobie został przygotowany system Pomocy. Oprócz niego zamieszczone zostało także Ogólne Wprowadzenie do Liturgii Godzin.


Serwis opracowano na podstawie:
"Liturgia Godzin. Codzienna modlitwa Ludu Bożego". Tomy I-IV.
Wydawnictwo Pallottinum. Poznań, 1982-88
 Teksty Liturgii Godzin:
© Copyright by Konferencja Episkopatu Polski i Wydawnictwo Pallottinum